MEGHÍVÓ

A Jövő-Kép Egyesület nevében tisztelettel meghívom a „MAKSIM – Magyar-szlovák ifjúsági kezdeményezések“ című projekt záró rendezvényére, mely 2021. augusztus 30-án 15:30 –tól kerül megrendezésre Nyíregyházán, a Labor Café adománykávézó és közösségi tér helyiségében (4400 Nyíregyháza, Benczúr tér 19.)

A projekt keretében a szlovákiai, Kassa környéki erdőkben egy romos erdei házból alakult erdei oktatási központ, ahol magyar és szlovák diákok táboroztak közösen augusztusban és vitték, haza magukkal a közös élményeket és az ott megszerzett tudást.

Napjainkban egyre többször szembesülhetünk az emberi tevékenységekhez is kötődő környezeti változásokkal. A jövő nemzedék ezzel kapcsolatos szemléletformálása, a természethez, természetbarát életmódhoz közeledés, illetve a tapasztalt változásokhoz való alkalmazkodás szerepe minden eddiginél jelentősebb. Meg kell teremteni a lehetőségét annak, hogy a fiatalok az ember –és klímabarát, fenntartható életmódra vonatkozó ismereteket szerezhessenek, képességeket szerezzenek, kapcsolatokat építve közösen cselekedjenek. Ez a projekt ehhez szeretett volna a maga módján hozzá járulni.

Tervezett program:

Érkezés, regisztráció

Köszöntő és az Interreg Program bemutatása

A MAKSIM projekt tevékenységeinek bemutatása

Kérdések és válaszok

Összegzés és az esemény zárása

Közösségi szendvicsezés, kötetlen beszélgetés

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!